Wakacyjny dylemat

Girls Code Fun
Podczas wakacyjnych miesięcy prawie wszystkie dzieci tracą część wiedzy z zakresu matematyki i czytania.

W zeszłym tygodniu dla dzieci w Polsce zaczęły się wakacje. Wielu rodziców ma w głowie wspaniały obraz beztroskiego lata, szczęśliwego czasu, kiedy to dzieci mogą być dziećmi i razem z rodziną macie szanse na relaks z dala od stresów codzienności. Całą zimę czekaliście na leniwe dni, podczas których korzystać będziecie z pięknej pogody na działkach, plaży, w górach i ciepłych nocy wolnych od prac domowych i projektów. Po to są wakacje, nieprawdaż?Niestety, badania pokazały (Czy wakacje szkodzą dzieciom?), że podczas wakacyjnych miesięcy prawie wszystkie dzieci tracą część wiedzy z zakresu matematyki i czytania. Inicjowanie letnich zajęć edukacyjnych dla Twoich dzieci zapobiegnie możliwej utracie umiejętności oraz pokaże, że nauka nie musi być ograniczona miejscem i czasem. Na stronie parenting.com znajdziecie kilka gier, które możecie wypróbować na plaży lub na kempingu, dzięki czemu Wasze dzieci będą uczyć się dalej podczas wakacji.

Polowanie obserwatora
Rozwijane umiejętności: Nauki Ścisłe i Język
Zaplanuj polowanie, które wymaga szczegółowych obserwacji. Na przykład: znajdź liść nadgryziony przez owada; roślinę z nasionkami, które możesz zebrać; kwiat, z którego pszczoła może łatwo zebrać nektar (płaski) albo taki, z którym może mieć trudności (kwiat w kształcie tulipana).

Sprawy Rodzinne
Rozwijane umiejętności: Historia i Język
Przeprowadź wywiad z krewnymi dotyczący historii rodziny, następnie nanieś ważne daty na oś czasu historii świata wydrukowanej z Internetu.

Magia Blasku Księżyca
Rozwijane umiejętności: Matematyka i Nauki Ścisłe
Wyjdź na zewnątrz podczas kilku nocy, żeby sprawdzić ile jesteś w stanie zobaczyć w świetle księżyca. Narysuj wykres tego jak się zmienia, od pełni do małego rożka i zaznacz czy potrzebujesz latarki, żeby cokolwiek widzieć.

Nas też niepokoją badania, pokazujące ile już zdobytej wiedzy dziecko traci w czasie wakacji. Jeżeli Twoja rodzina będzie w Warszawie podczas lata, Girls Code Fun jest na miejscu żeby pomóc Wam w walce z wakacyjnym zapomnieniem. Zapraszamy na nasze kursy w lipcu i sierpniu. Dodatkowo oferujemy zabawę w programowanie bez komputerów w ramach programu Lato w Mieście.

Nasz wakacyjny program pomoże:
Przyswoić pojęcia matematyczne i naukowe;
Rozwinąć zainteresowanie tym, jak działają urządzenia;
Zbudować pewność siebie i umiejętność rozwiązywania problemów;
Nauczyć pracy zespołowej;
Pobudzić dziecięcą wyobraźnię.

Przyjemnych wakacji! I pamiętajcie, by Wasze dzieci kontynuowały naukę!
Trwa ładowanie komentarzy...